Ѓоковиќ

  во

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ на траиционалните награди „Лауреус“ вчера беше избран за најдобар спортист и тоа сосема заслужено ако се знае низ што помина ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ вечерва е по четврти пат прогласен за најдобар спортист на светот и ја доби наградата Лауреус. Конкуренција му беа Лука Модриќ, ЛеБрон Џејмс, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ ја доби престижната титула на најдобар спортист минатата година, на свеченоста во Монте Карло. Ѓоковиќ ја доби наградата ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ имаше неверојатен кам-бек во 2018 година и тешката операција на лактот ја надмина такашто се врати на првото место на АТП листата, а освоените ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ ја доби престижната титула на најдобар спортист минатата година, на свеченоста во Монте Карло. Ѓоковиќ ја доби наградата ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Некогашната најдобра тенисерка во светот, Моника Селеш, потенцираше дека Новак Ѓоковиќ допрва почнува да игра за историја.Таа смета дека досегашните успеси на ...
  сите 34 | | | веќе видена