Ѓоковиќ

  во

  Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ нема да игра во финалето на АТП турнирот од серијата 250 во Доха (Катар), а за тоа се погрижи шпанскиот тенисер Роберто ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ загуби во полуфиналето на турнирот во Доха од Шпанецот Роберто Баутиста Агут во три сета по дваипол часа фантастичен тенис. ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите светски спортисти, Новак Ѓоковиќ, во интервју за српски Блиц, покрај спортот, зборуваше и за минатото, војната и односите во регионот. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ е ју носталгичар, вели дека спортот треба да биде надвор од политиката и тој ги сака сите земји од поранешната ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласира во полуфиналето на АТП турнирот во Дубаи откако го победи Николас Басилашвили со 2:1 во сетови. Најдобриот светски ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Првиот тенисер во моментов на АТП листата, Србинот Новак Ѓоковиќ со проблеми го почна и денешното четвртфинале во Доха против Грузиецот Николос Басилашвили ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Како и на вчерашниот меч против Фучович, Новак Ѓоковиќ го загуби првиот сет и на денешната пресметка против Николош Басиашвили, но потоа успеа да го пронајде ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ во интервју за српските медиуми истакна дека е нормално да ги сака земјите од поранешна Југославија. ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ е ју носталгичар, вели дека спортот треба да биде надвор од политиката и тој ги сака сите земји од поранешната ...
  сите 47 | | | веќе видена