Ѓоковиќ

    во

    Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е победник на Мастерс турнирот – Мадрид Опен. Тој со 2-0 во сетови (6-3 6-4) за 93 минути игра го совлада 9-тиот ...
    сите 123 | | | веќе видена

    Стефанос Циципас изјави дека никогаш досега не играл против тенисер што има бекхенд како Новак Ѓоковиќ, а најдобриот тенисер на светот токму со два такви удари ...
    сите 124 | | | веќе видена