Ѓоковиќ

  во

  Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ, ставија слики од нивниот дом, па многумина коментиораат дека живеат скромно и без ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ ја освои својата трета титула на Ју-Ес опен, откако рано утрово во исклучително позитивен меч за него, не му даде никаква шанса на Хуан Мартин ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ во финалето го совлада Хуан Матин дел Потра со 6:3, 7:6 (4), 6:3 и со тоа ја доби најголема награда во историјата на "белиот спорт".Повторно ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Сопругата на најдобриот српски тенисер, Јелена Ѓоковиќ пред финалето на УС Опен, во кое Ѓоковиќ го победи Дел Потро, испрати силна порака до нејзиниот сопруг. ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ изминатава вечер стигна до својата трета грен слем титула на Ју-Ес опен, турнир со која ја збогати својата ризница на трофеи во неверојатната ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Српскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ направи вистинско атрактивно враќање на елитната тениска сцена со освојување и на US Open, откако претходно го освои ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Американската скијачка Линдзи Вон го следеше финалето на УС Опен помеѓу Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин дел Порто кое се играше на затворен стадион поради дождот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ славеше во финалето на УС Опен, Србинот со 3-0 во сетови го победи Хуан Мартин Дел Потро за третиот трофеј во Флашинг Медоус. Извонредното лето ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ вели дека петте дена на планина со неговата сопруга Јелена му ја трансформирале сезоната и му помогнале да освои два гренд слема по ред. Српскиот ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Меѓу Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин дел Потро владее големо пријателство што можеше да се види и по финалето на УС Опен кога српскиот тенисер славеше со 3:0. ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ за нешто повеќе од три часа го совлада Хуан Мартин Дел Потро со 3-0 во сетови во финале од Ус-Опен. Сепак она што го ...
  сите 57 | | | веќе видена