Ѓоковиќ

  во

  Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ обезбеди место во четвртфиналето на АТП турнирот во Виена и тоа откако славеше во балканската пресметка против Борна Чориќ ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Со оваа победа, Новак Ѓоковиќ си го обезбеди првото место на АТП ранг листата на крајот од годината и го израмни рекордот на Пит Сампрас. Имено, Ѓоковиќ исто ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Поранешниот светски тениски рекет број 1, Џим Куриер ја анализираше трката на големата тројка за епитетот најдобар тенисер во историјата. – Кога ги оценуваме ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Рафаел Надал беше апсолутно импресивен во големото финале на Ролан Гарос и му одржа тениска лекција на Новак Ѓоковиќ, триумф со кој само уште еднаш потврди ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на турнирот во Виена, откако во првото коло го совлада Филип Крајиновиќ со 7:6 (6), ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Првото коло на турнирот во Виена ни донесе возбудлива српска пресметка, во која на крајот се радуваше светскиот рекет број еден. Новак Ѓоковиќ беше апсолутен ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Првиот рекет на светот Новак Ѓоковиќ со победа над сонародникот Филип Крајиновиќ со максимални 2-0, по сетови 7-6 и 6-3 го стартуваше походот кон титулата на ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ се пласираше во втората рунда од АТП 500 турнирот во Виена по триумфот со 2-0 (7-6, 6-3) во сетови против сонародникот Филип Краиновиќ. Првиот ...
  сите 46 | | | веќе видена