Ѓоковиќ

  во

  Новак Ѓоковиќ пред почетокот на Австралијан Опен имал време и да се забавува. Гостувајќи во една австралиска ТВ емисија, Новак имал задача да ја погоди ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска го победи Германецот Јан-Ленард Штруф со резултат 7: 6, 6:2, 2:6 и 6:1, во првото коло на Австралија опен. Мечот што ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска го победи Германецот Јан-Ленард Штруф со резултат 7: 6, 6:2, 2:6 и 6:1, во првото коло на Австралија опен. Мечот што ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска го победи Германецот Јан-Ленард Штруф со резултат 7: 6, 6:2, 2:6 и 6:1, во првото коло на Австралија опен. Мечот што ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска го победи Германецот Јан-Ленард Штруф со резултат 7: 6, 6:2, 2:6 и 6:1, во првото коло на Австралија опен. Мечот што ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Српскиот ас, Новак Ѓоковиќ со победа над Јан-Ленард Штруф ја започна одбраната на титулата на првиот грен слем во оваа календарска година Австралија Опен. На ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ ја почна одбраната на круната на Австралија Опен со победа од 3-1 над Жан Ленард Штруф од Германија. Србинот се соочи со проблеми во првиот сет, ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Лош старт на првиот Гренд слем турнир во сезоната имаа дури три поранешни Гренд слем шампионки, што ретко се случиува на големите тениски настани. По ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите играчи во историјата на тенисот, Новак Ѓоковиќ ја коментираше состојбата на воздухот во Мелбурн, каде што утре започнува Австралија опен. – ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите играчи во историјата на тенисот, Новак Ѓоковиќ ја коментираше состојбата на воздухот во Мелбурн, каде што утре започнува Австралија опен. – ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Во ноќта меѓу недела и понеделник стартуваат возбудувањата на првиот овосезонски Гренд слем, Отвореното првенство на Австралија. Во машка конкуренција титулата ...
  сите 52 | | | веќе видена