Ѓер

  во

  Во отсуство на официјални информации во јавноста веќе се шират разни шпелукации за начинот на кој експремиерот побегнал. Според едно, за упатените помалку ...
  сите 292 | | | веќе видена

  Во новата сезона за жал нема да го гледаме составот на ЖРК Вардар во Лигата на Шампионите. Пред почетокот на новите возбудувања, ЕХФ направи избор на 30 ...
  сите 34 | | | веќе видена

  За нас ќе останат само во сеќавања „кунг-фу" Лејно и нејзиниот перфектен настап на последниот Ф4 во Будимпешта, каде ја доби наградата за МВП на турнирот. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Екипата на Ѓер ја брани титулата од оваа година, додека натпреварувањето во новата сезона остана без македонски претставник, откако ЖРК Вардар се повлече и ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Во Виена денеска се одржа ждрепката за новата сезона во женската ракометна Лига на шампиони. Екипата на Ѓер ја брани титулата од оваа година, додека ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Македонија за прв пат, по пет години во низа, ќе нема свој претставник во женското ракометно натпреварување од Лигата на шампионите, откако ЖРК Вардар се ...
  сите 38 | | | веќе видена