Гино Стрезовски

  во

  Директорот на Триглав осигурување Ѓорѓе Војновиќ и директорот на Халк банка Билал Суџубаши се назначени за нови членови на Управен одбор на Ракометната ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Управниот Одбор на Ракометната федерација на Македонија го назначи Левче Китевски за нов директор на машката ракометна репрезентација. Китевски доаѓа на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ракометната федерација на Македонија, денеска информираше дека УО донел одлука за назначување на Левче Китевски на функцијата директор на машките и женските ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Денес управниот одбор на РФМ направи промени во раководството. На денешниот состанок Левче Китевски беше именуван за нов директор на машата репрезентацијата. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија поради итност на донесување одлука донесе неколку „Одлуки без присуство”, а овие тие треба да се ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Управниот Одбор при РФМ донесе серија одлуки поврзани со сениорските репрезентации, именувајќи го Левче Китевски за нов директор на машката репрезентација. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Од Ракометната федерација на Македонија предмалку објавија дека донеле одлуки за назначување на нови лица на раководните позиции во репрезентациите. Така, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Клубот Вардар има светла иднина и покрај предизвиците со кои се соочува. Ракометните експерти за Фактор велат дека следните сезони ќе докажат дека станува збор ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Тоа ќе бидат играчи што ќе бидат и подготвени да се навикнат на системите што ќе сакам да ги практикувам. Добро е што сум координатор во младите категории и ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Данило Брестовац доцна синоќа се врати назад од Ниш во Скопје по гостувањето на Металург против Железничар, во очекување во најскоро време да потпише и договор ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Актуелниот тренер на РК Охрид, Горан Андоновски е еден од кандидатите кои аплицираа до Ракометната федерација на Македонија за нов македонски селектор. Покрај ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Конкурсот што Ракометната федерација на Македонија го отвори пред една седмица веќе е завршен, па до крајот на неделава би требало да го добиеме новиот ...
  сите 12 | | | веќе видена