Гинис

  во

  КК Шкупи одново на дневен ред во МКФ, и уште еднаш на добро позната тема, недостиг на финансии. Момент со кој клубот од Чаир еднаш веќе се соочи со „судот на ...
  сите 3 | | | веќе видена

   Филип Костовски е 29-годишен скопјанец кој со љубов говори за чевларскиот занает и вели дека не разбира зошто младите луѓе ги потценуваат занаетите, наместо ...
  | | веќе видена

  Над три илјади жени, облечени во традиционални баварски носии, дирндл се собраа на саемот во градот Кемптен, во јужна Германија, со цел да постават нов Гинисов ...
  | | веќе видена

  Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Со 830 учесници, од 365 институции, во изминатите пет дена во Атина се одржа годишната конференција на европската асоцијација на зоолошки и аквариуми (ЕАЗА). ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Со 830 учесници, од 365 институции, во изминатите пет дена во Атина се одржа годишната конференција на европската асоцијација на зоолошки и аквариуми (ЕАЗА). ...
  сите 54 | | | веќе видена