Гибралтар

  во

  Покрај Силекс и Шкендија, за кои пишувавме минатата недела, во фудбалска Европа нашата земја ќе ја претставуваат и Ренова и Шкупи. И двете екипи во пресрет на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Британската Влада се откажа од планот за воспоставување воздушни мостови и ќе го укине задолжителниот карантин за патници од 75 земји, јави денеска „Телеграф”. ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Велика Британија ќе воспостави „воздушни мостови“ кои ќе овозможат патување без карантин кон попопуларните европски одморалишта, пишуваат британските медиуми. ...
  сите 365 | | | веќе видена

  Во сезоната 2015/16 за време на натпреварот против Свонси во расправија влегоа тогашниот менаџер на Челси, Жозе Мурињо и докторката Ева Карнеиро. Мурињо беше ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Европа на Светскотко првенство во Катар 2022 година ќе биде застапена со 13 репрезентации, десет ќе обезбедат директен пласман преку квалификациите, а три ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Така, 55 репрезентации ќе бидат поделени во шест силни групи според ранг-листата на ФИФА од ноември, откако ќе заврши групната фаза од Лигата на нации. Силните ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Европската фудбалска федерација (УЕФА) на состанок на Извршниот комитет го одреди системот за квалификациите на Светското првенство кое во 2022 година ќе се ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Развојот на технологијата прави науката да напредува на сите полиња и ни носи нови, неверојатни откритија за некои стари пронајдоци. Откриен во 1996 година, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најбезбедни држави во планот за заштита од пандемијата на коронавирусот е Швајцарија, додека најопасни се Јужен Судан, покажува листата на „Форбс“. Но, она ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Најбезбедни држави во планот за заштита од пандемијата на коронавирусот е Швајцарија, додека најопасни се Јужен Судан, покажува листата на „Форбс“. Но, она што ...
  сите 67 | | | веќе видена

  За Шорех Бајат беше исполнување на сонот тоа што беше избрана да го суди финалето од Светското првенство во шах за жени, но тоа што требаше да биде блесок во ...
  сите 2 | | | веќе видена