Гези

  во

  Ослободувањето и истовременото подигнување ново обвинение против Осман Кавала е правна фарса. Културниот мецена Кавала се соочува со нови обвиненија - за Еркан ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сите 16 обвинети лица на кои им се судеше за обид за соборување на турската Влада за време на протестите за животна средина во Истанбул во 2013 година се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сите 16 обвинети лица на кои им се судеше за обид за соборување на турската Влада за време на протестите за животна средина во Истанбул во 2013 година се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Денеска турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган e повторно во посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан. Двајцата одржуваат блиски пријателски односи, а имаат ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Ердоган ја користи маката на сириските бегалци за да ја уценува ЕУ. Европа мора одлучи како ќе реагира, пред да стане предоцна, смета ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Отпуштањето од функција на курдски градоначалници на истокот на Турција е маневар на турскиот претседател Ердоган. Национализмот добро проаѓа кај гласачите. Не ...
  сите 8 | | | веќе видена

  САД решија Турција да биде исклучена од воената програма за борбени авиони – Ф35. Причината е турската набавка на рускиот противракетен систем С-400. ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Приказната за моќната група новинари и уредници во Турција на вистински начин покажува како интересот и гладта за влијание може да се шири прво низ партијата, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Дали македонските локални маријачи разбираат дека двете стани на победата се испреплетени, и дека меѓу политички ризик и добивка има една тенка, често ...
  сите 25 | | | веќе видена