Героски

  во

  Новинарот Бранко Героски во својата нова колумна пишува дека некој се обидува да ја искомпромитира истрагата за аферата „Рекет“. Кому и зошто му било потребно ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Конечно по толку месеци клевети кон Бихачка, Геро призна во колумна на Плусинфо дека и тој самиот нема никакви докази или индиции дека врвот на СДСМ е вмешан ...
  | | веќе видена | слични

  Започнува владината цензура на онлајн медиумите. Новинарот Фуркан Салиу на социјалните мрежи напиша: Мислам дека на OJO им е криво што исказот на Камчев не го ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Започнува владината цензура на онлајн медиумите. Новинарот Фуркан Салиу на социјалните мрежи напиша: Мислам дека на OJO им е криво што исказот на Камчев не го ...
  сите 8 | | | веќе видена

  СЈО, обвинителката Јанева, обвинителската Фетаи Фатиме и целата таа постава и начинот на кој беше поставено СЈО, начинот на кој се спроведуваа истрагите, ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Новинарот кој прв ја обелодени аферата „Рекет“, Бранко Героски, синоќа беше гостин во емисијата на Јанко Илковски. Во врска со албанскиот фактор, Героски ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Истрагите на Специјалното јавно обвинителство беа неквалитетни, а преку новинари создаваа притисок на јавноста- сега се доведуваат во прашање сите оние случаи ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Зошто токму Катица Јанева, анонимна обвинителка од Гевгелија, со академски просек 6,2, понижување за врвните правници во државата, беше избрана да застане на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  СЈО, обвинителката Јанева, обвинителската Фетаи Фатиме и целата таа постава и начинот на кој беше поставено СЈО, начинот на кој се спроведуваа истрагите, ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Зошто токму Катица Јанева, анонимна обвинителка од Гевгелија, со академски просек 6,2, понижување за врвните правници во државата, беше избрана да застане на ...
  сите 31 | | | веќе видена