Германскиот

  во

  Според новата студија, објавена во американскиот научен магазин Просидингс оф д нешнал академи оф сајенсис, брзината на топењето на гренландскиот мраз денес е ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Отворањето нови преговори за брегзитот би зависело од тоа дали владата на Британија ќе поднесе убедлив нов предлог, соопшти владата на Германија. „Ние сме ...
  сите 360 | | | веќе видена

  Германија е земјата каде работат десетици илјади Македонци, но и огромен број на граѓани од екс-југословенските републики. Не за џабе е популарна оваа држава ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Отварањето на нови преговори за Брегзит би зависело од тоа дали владата на Британија ќе поднесе „убедлив нов предлог“, соопшти владата на Германија. „Ние сме ...
  сите 360 | | | веќе видена

  Новото истражување покажало дека масивните ледени брегови на Гренланд се топат побрзо отколку што научниците претходно мислеле. Освен тоа, тие истакнуваат дека ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Новото истражување покажало дека масивните ледени брегови на Гренланд се топат побрзо отколку што научниците претходно мислеле. Освен тоа, тие истакнуваат дека ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Мразот на Гренланд се топи многу побрзо отколку што претходно се мислеше, а веќе е можно да е дојдено и до точка на пресврт, сугерира ново научно истражување. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Германскиот министер за правда Катарина Барли изрази разочараност од планот на британската премиерка Тереза Меј за ќорсокакот за прашањето за брегзит. -Велика ...
  сите 360 | | | веќе видена

  Отварањето на нови преговори за Брегзит би зависело од тоа дали владата на Британија ќе поднесе „убедлив нов предлог“, соопшти владата на Германија. „Ние сме ...
  сите 360 | | | веќе видена

  Мразот на Гренланд се топи многу побрзо отколку што претходно се мислеше, а веќе е можно да е дојдено и до точка на пресврт, сугерира ново научно истражување. ...
  сите 12 | | | веќе видена