Германци

  во

  Аукциската куќа „Alexander Historical Auctions“ од Мериленд на аукциско наддавање ќе стави уникатен историски документ кој открива новости за животот на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  На денешен ден 23 април 2019 – Денеска е Светски ден на книгата и авторското право 1564.- Во Стратфорд е роден Вилијам Шекспир, англиски поет и еден од ...
  сите 5 | | | веќе видена

   Адолф Хитлер е можеби едно од најпознатите имиња во историјата. Секојдневно може да видиме разни документарни емисии за него и за Втората светска војна. Но, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Португалскиот остров Мадеира им оддава почит на германските туристи кои загинаа пред два дена во автобуска несреќа. Претседателот Марчело Ребело де Соуса ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Португалскиот остров Мадеира им оддава почит на германските туристи што загинаа пред два дена во автобуска несреќа. Претседателот Марчело Ребело де Соуса ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Португалскиот остров Мадеира им оддава почит на германските туристи што загинаа пред два дена во автобуска несреќа. Претседателот Марчело Ребело де Соуса ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Португалскиот остров Мадеира им оддава почит на германските туристи кои загинаа пред два дена во автобуска несреќа. Претседателот Марчело Ребело де Соуса ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Финишто на претседателските митинзи е пред крај. Изборната комисија е подготвена за изборите а претседателските кандидати имаат уште само два дена да ги ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Најмалку 28 Германци загинаа денеска попладне на португалскиот остров Мадеира откако автобус излета од патот и удри во ѕид од една куќа. Сведоците изјавиле ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Најмалку 28 лица загинаа откако автобус со германски туристи излета од пат и се преврте на португалскиот остров Мадеира. Бројот на загинати го потврди ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Дваесет и осум луѓе загинаа, а голем број се повредени во градот Канисо на португалскиот остров Мадеира, кога автобус со германски туристи излетал од патот и ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Дваесет и осум луѓе загинаа, а голем број се повредени во градот Канисо на португалскиот остров Мадеира, кога автобус со германски туристи излетал од патот и ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Во економски најсилната држава во Европа расте бројот на се побогати жители. Најновите студии покажуваат дека иако расте бројот на богати германци, сепак има ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во Германија во 2018 година живееле рекорден број на странци па нивниот број лани се зголемил за околу 292.000 и сега изнесува 10,9 милиони. Најмногу од нив ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Македонската песна е безвременска и звучи прекрасно насекаде во светот и од сечие грло.Еве како звучи “Јовано, Јованке” во германскиот град Бон.
  сите 2 | | | веќе видена