Гери

  во

  На 5 и 6 октомври во Кинотека на Македонија ќе се одржи есенското издание на фестивалот Скопје Синема Сити. Оваа година ССС влезе во својата четврта година ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Англискиот стопер Гери Кејхил (32) соопшти дека е подготвен во јануари да си замине од Челзи, а како главна причина за тоа го наведува фактот дека е заборавен ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Истражувачите од проектот “Breakthrough Listen” кој што е дел од “SETI” (Search For Extraterrestrial Intelligence), користеле вештачка интелигенција за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Пет британски убавици беа дел од „Spice Girls”. Некои со поголем талент за пеење, некои со помал, но за едно ќе се согласиме- сите беа одлични за правење шоу. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Гери Спид беше прославен велшки фудбалер кој во својата кариера настапуваше за тимовите на Лидс, Њукасл и Болтон, а во моменти кога започна да навлегува во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Фудбалскиот свет изобилува од многу убави нешта кои прават фудбалските фанови дополнително да се вљубуваат во оваа игра, но за жал, понекогаш пристигнуваат и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Гери Спид беше прославен велшки фудбалер кој во својата кариера настапуваше за тимовите на Лидс, Њукасл и Болтон, а во моменти кога започна да навлегува во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Иако веќе и него (фудбалерските) години го газат, Златан Ибрахимовиќ не престанува да ја воодушевува фудбалската јавност и гледачите на трибините со своите ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Иако веќе и него (фудбалерските) години го газат, Златан Ибрахимовиќ не престанува да ја воодушевува фудбалската јавност и гледачите на трибините со своите ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Ливерпул покажа дека навистина е сериозен на стартот на сезоната и дека планира да ја нападне титулата во Премиер лигата оваа сезона, откако ова попладне имаше ...
  сите 9 | | | веќе видена