Георгиевска

  во

  Голем број граѓани се загрижени за македонскиот идентитет, но малкумина зборуваат за неговата суштина – јазикот. На неговото учење треба да се посвети внимание ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонија задоцни во борбата против аерозагадувањето. Не може да се очекуваат резултати од денес за утре, без конкретна државна стратегија, критикуваат ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Скопје/Охрид, 8. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Охридска банка Сосиете Женерал, организираше концерт во Македонска филхармонија со младите финалисти од конкурсот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Охридска банка Сосиете Женерал, организираше концерт во Македонска филхармонија со младите финалисти од конкурсот „Имаш ли жичка за музика“. Свој настап имаа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Уште еден поход на европски медал за младите таеквондисти на Европско првенство за млади сениори (У-21) во Варшава, Полска, кое почнува утре 2018, а Иван ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Уште еден поход на европски медал за младите таеквондисти на Европско првенство за млади сениори (У-21) во Варшава, Полска, кое почнува утре 2018, а Иван ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Одборот за доделување на Наградата „13 Ноември“ на Град Скопје, денеска, по спроведеното тајно гласање, и официјално ги објави добитниците на Наградата „13 ...
  сите 27 | | | веќе видена