Георгиев

  во

  Во емотивна атмосфера, со силен аплауз, овации и солзи во очите публиката ја поздрави Атиџе – главната хероина на документарниот филм „Медена земја“ ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во време на врвен технолошки напредок сите напредни земји ги развиваат јавните услуги на технолошка платформа која има капацитет да овозможи континуирано ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во време на врвен технолошки напредок сите напредни земји ги развиваат јавните услуги на технолошка платформа која има капацитет да овозможи континуирано ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Многу изненадувања во партиите од денешното 1-во коло на јубилејното 20-то Европско поединечно првенство (ЕП) во шах, што во 11 кола се игра во хотел „Хилтон“ ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Најдоброрангираниот македонски шахист Кирил Георгиев со изненадувачки пораз од тотален аутсајдер стартуваше на Европското поединечно првенство во шах кое од ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во време на врвен технолошки напредок сите напредни земји ги развиваат јавните услуги на технолошка платформа која има капацитет да овозможи континуирано ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Скопје од денеска е домаќин на 20. Европско поединечно првенство во шах, 18 години откако во Охрид се одржа второто издание на ова меѓународно натпреварување. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Вардар со минимални 1-0 го совлада Шкупи и освои три важни бодови во битката за местата кои водат во Европа, со истиот резултат Шкендија го совлда Работнички. ...
  сите 24 | | | веќе видена