Георги

  во

  Сомнително труење на критичарот на Кремљ Петaр Верзилов во Москва, само неколку месеци по труењето со нервни агенси во Велика Британија, што доведе до еден ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп ќе председава во среда со Советот на безбедност УН, а амбасадорката на САД при УН Ники Хејли смета дека оваа до сега ќе ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп се состана со бугарскиот премиер Борис Бојко, а нивната срдечна средба беше следена од камери на бројни новинари, а ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Незадоволни пациенти кои чекаат и по еден час возило на Брза помош или со часови патуваат до здравствена установа каде треба да добијат медицинска помош, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Не знам што вистина се случило ама полицијата да постапи толку грубо и непрофесионално кон било кој што викал гласно и го реметел редот и мирот пред зградата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Новото зближување меѓу Бугарија и Македонија е евроатлантски мотивирано, а не е производ на свесно осмислување на заедничкото минато. Ние сме за членство на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „Мој глас“ е интерактивна платформа, во форма на веб-страница и мобилна апликација, со цел да ја зголеми комуникацијата во училиштата. Средношколците да се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Јанис Хаџи, 19-годишниот син на легендарниот романски фудбалер Георги Хаџи, повторно покажа за каков талент станува збор. Неговиот татко е воедно сопственик на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Научна расправа на тема „Спогодбата од Преспа: Меѓународно значење и импликации врз евроатлантските интеграции на Република Македонија“ ќе се одржи денеска во ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Научна расправа на тема „Спогодбата од Преспа: Меѓународно значење и импликации врз евроатлантските интеграции на Република Македонија“ ќе се одржи денеска во ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Расправата се организира како одговор на потребата од научна и стручна анализа на Спогодбата за решавање на разликите опишани во Резолуциите 817 (1993) и 845 ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Научна расправа на тема „Спогодбата од Преспа: Меѓународно значење и импликации врз евроатлантските интеграции на Република Македонија“ ќе се одржи денеска во ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Научна расправа на тема „Спогодбата од Преспа: Меѓународно значење и импликации врз евроатлантските интеграции на Република Македонија“ ќе се одржи денеска во ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Полициски службеник кој изготвил записник во сообраќајка во која бил вмешан и Георги Радев, татко на претседателот на Бугарија е разрешен врз дисциплинска ...
  сите 2 | | | веќе видена