Генк

  во

  Ливерпул оваа сезона ќе ја брани титулата во Лигата на шампионите, а вчера „Редси“ ги дознаа противниците во групната фаза. Избраниците на Клоп во групата ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ливерпул сезонава ќе ја брани титулата во Лигата на шампионите, а денешната ждрепка им донесе добра група каде за противници ги добии Наполи, Салцбург и Генк. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Вечерва станаа јасни осумте групи кои ќе се натпреваруваат оваа сезона во Лигата на шампионите. Рекордерот по титули, Реал Мадрид се најде во групата „А“ ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Фудбалската Лига на шампионите денеска ги доби контурите за новата сезона, со извлекувањето на групите, на свеченост во Монако. Во групата А јасни фаворити за ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Денеска беа извлечени групите во Лигата на шампионите каде што добивме неколку интересни пресметки. Најинтересно, се чини, ќе биде во групата „Ф“ каде што има ...
  сите 33 | | | веќе видена

  По оддржаната ждрепка за Лигата на шампионите, веднаш најмногу внимание предизвикува групата А, каде што се Реал Мадрид и Пари Сен-Жермен, апсолутни фаворити ...
  сите 39 | | | веќе видена