Генк

  во

  Ерлинг Халанд одново ја стаписа фудбалска Европа и дополнително ја збогати неверојатната статистика откако дојде во Борусија Дортмунд пред нешто повеќе од еден ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Астон Вила игра добро во последно време и успеа да излезе од опасната зона. Но Тотенхем нема пораз на шест меча по ред и сакаат серијата да трае што подолго, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Антверпен – Генк (20:30 ч.) Двете екипи имаат многу проблеми со повредени играчи, но факт е дека Антверпен игра одлично на свој терен. Во 11 меча пред своите ...
  сите 27 | | | веќе видена

  ПОСЛЕДЕН ДЕН ОД ПРЕОДНИОТ РОК! Со спортски следете се што се случува и бидете во тек! Да започнеме со една вест од вчера вечерта. Голманот и капитен на Вардар ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Фудбалот е популарен спорт на сите континенти, а фотографии и снимки од места во африканската земја Танзанија, покажуваат дека најважната споредна работа на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Последните денови од зимскиот трансфер пазар се секогаш многу бурни, а ние навремено ќе ве известуваме за сите трансфер информации. -Веста на денот ни доаѓа од ...
  сите 151 | | | веќе видена