Генералниот

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека странски сојузнички држави побарале од него да не објавува оригинални документи за начинот на кој ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Службеник на Светска банка кој е во посета на мисијата во Македонија бил нападнат од кучиња додека трчал на кејот на Вардар во Скопје, при што паднал и ја ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Свадбената прослава на градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев и неговата долгогодишна сакана Ивана Анѓеловска вечерва се одвива во одлична атмосфера ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека странски сојузнички држави побарале од него да не објавува оригинални документи за начинот на кој ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денеска оствари средба со граѓаните на општина Ранковце и Крива Паланка. -Како што веќе имаме повеќе пати ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Општините Охрид и Дебрца денеска со Мировен марш низ централните градски улици го одбележаа 21 септември - Меѓународниот ден на мирот. Главниот настан се одржа ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, попладнево оствари средби со граѓаните на општините Ранковце и Крива Паланка, каде, како што рече, ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, г. Игор Јанушев денеска оствари средба со граѓаните во Општина Ранковце. Се среќаваме со граѓаните и разговараме во однос ...
  сите 40 | | | веќе видена

  „Господине на помалку од 10 дена сме на референдумот, на терен сте постојано помеѓу граѓаните, што е она што ви го кажуваат, што вие разговарате со нив на ...
  сите 40 | | | веќе видена

   При бегањето од кучињата  си ја скршил ногата, објавува порталот ,, Сакам да кажам“ со дополнение дека настанот бил потврден и од канцеларијата на Светска ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека странски сојузнички држави побарале од него да не објавува оригинални документи за начинот на кој ...
  сите 73 | | | веќе видена