Гелзенкирхен

  во

  Почетокот на викендот е идеална прилика за посета на уплатните места на SPORT LIFE, а ние Ви даваме пет предлози што да играте за денеска, со квотите на денот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На натпреварот помеѓу Шалке и Нирнберг беа постигнати седум погодоци (5:2), а на трибините се славеше фудбалот во буквална смисла на зборот. Додека на другата ...
  | | веќе видена

  Лигата на нации синоќа втора вечер по ред донесе интересни пресврти и неочекуванни резултати. Во неделата вечер Швајцарија направи грандиозен пресврт откако ...
  сите 9 | | | веќе видена