Гечевски

  во

  Во несекојдневен хуманитарен натпревар, ветераните на КК Работнички ќе играат пријателски меч со актуелната постава на тимот од Градски Парк. На денешната прес ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб, КК Работнички, утре (7 ноември) во 18 часот организира хуманитарен кошаркарски натпревар на сегашниот тим со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Утре во 18 часот во храмот на македонската кошарка , салата во Градскиот парк  хуманитарен натпревар ќе одиграат актуелниот тим на КК Работнички против тимот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб, КК Работнички, утре (среда; 7.11.2018), во 18 часот организира хуманитарен кошаркарски натпревар на сегашниот тим со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  По 15-та титула на нашиот најтрофеен клуб КК „Работнички“, голем успех и на подмладокот. Младите кошаркари на КК „Работнички“ до М20 го освоија државниот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Највозрасниот кошаркар кој настапува во Купот во Кавадарци, Ѓорѓи Чековски, со шест освоени куп пехари, е најтрофејниот активен играч според бројот на освоени ...
  сите 60 | | | веќе видена

  По иницијатива на премиерот Зоран Заев и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, во свечената сала во Владата се одржа работна средба за ...
  сите 19 | | | веќе видена

  На прес конференцијата во Владата на Република Македонија по одржана работна средба на спортските чинители во земјава беше обелоденето дека ќе се донесе ...
  сите 20 | | | веќе видена

  На прес-конференција ги нагласив заложбите на Влада на Република Македонија да обезбеди неопходна поддршка за остварување на квалитетни спортски можности и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  На иницијатива на премиерот Зоран Заев и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски во свечената сала во Владата се одржа работна средба за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  На иницијатива на премиерот Зоран Заев и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски во свечената сала во Владата се одржа работна средба за ...
  сите 23 | | | веќе видена