Газа

  во

  Јасмин Реџепи, познат македонски активист од исламската заедница, претседател на невладината ”Легис “ , во својата колумна за Ал Џезира пишува дека ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Ниту еден од македонските претставници на дебатата за НАТО што се одржа денеска во Скопје не реагирал на навредливото споредување на Македонија со Палестина ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Античката гробница се наоѓа на древните гробишта Сакара, во близина на Газа, и за првпат е достапна за јавноста. Фасцинантната гробница, која се смета за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ако сте пушач овој лек е за вас, лесно се прави дома и производите се достапни во секоја кујна. Ги исфрла секретите од белите дробови на пушачите. Убаво е да ...
  сите 52 | | | веќе видена

  По падот на притисокот на меѓународната вселенска станица минатата недела , било утврдено дека има пукнатина , која не е предизвикана од метеорит. Дупката се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Откако минатата недела било забележано евидентно паѓање на воздушниот притисок во Меѓународната вселенска станица, астронаутите утврдиле дека причината за тоа ...
  сите 2 | | | веќе видена