Гарсија

  во

  „Една од многуте атракции на Остин која го одржува чуден“ Повеќе од 30 години еден жител на Остин во Тексас, Винс Хенеман, собира туѓ отпад и гради џиновска ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претседателот Доналд Трамп почна сеопфатна кампања на притисок врз властите на сојузните држави на САД и локалните функционери за повторно да ги отворат ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Во првите два натпревара од 35-то коло од шпанското фудбалскло првенство одиграни во вторникот вечерта, Атлетико Мадрид ремизираше кај Селта Виго со 1:1, ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Валенсија конечно успеа да победи на меч од Ла Лига по пауза од четири меча и да остане во трката за настап во Европа. Популарните Лилјаци вечерва со гол во ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Реал Мадрид со сомнителниот триумф во Билбао над Атлетик направи голем исчекор кон освојувањето на титулата во Ла Лига, но тој натпревар помина во сенка на ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Реал Мадрид се наоѓа на добар пат да ја освои титулата во Ла Лига но како што стојат работите тоа нема да помине без контроверзи. Откако е продолжена сезоната, ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Кралскиот клуб успеа да задржи четири бодови предност во однос на Барселона и се наоѓа на чекор до освојување на титулата. Меѓутоа и овој меч на Реал Мадрид не ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Реал Мадрид вчера на гости го победи Атлетик Билбао, а единствениот гол на натпреварот го постигна Серхио Рамос. „Кралевите“ успеаа да ја задржат предноста од ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Навивачите, играчите и раководството на Барселона вчера не можеа да се помират зошто е досуден пенал за Реал Мадрид по прегледување на ВАР, а не и за нивниот ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Барселона со убедливи 4:1 го мина потенцијално непријатното гостување кај Вилјареал и остана на четири бодови заостанување зад водечкиот Реал Мадрид пред ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Реал Мадрид забележа уште една победа со помош на ВАР и пенал, па одново се разви дебатата дека „кралевите“ добиваат помош од судиите. Шпанија Избраниците на ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Реал Мадрид по втор пат за само неколку дена стигна до минимална победа од 1:0 и тоа со гол од пенал на Серхио Рамос. Кралскиот клуб денеска се радуваше на ...
  сите 72 | | | веќе видена