Гарсија

  во

  Манчестер Сити го победи Вест Хем со 4:1 на интернационалниот куп кој се игра во Азија, но сите постигнати пет гола од натпреварот останаа во сенка на она што ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Без оглед на тоа што мислите за него, денес малку тренери се како Пеп Гвардиола. Нема многу тренери кои со страст како Пеп Гвардиола пристапуваат на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион Гари Хант (Велика Британија) и Ријана Ифланд (Австралија) продолжуваат со доминација со своите победи на дебито во Либан во светската серија ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Лидерот на социјалистите и демократите во Европскиот парламент, Ирaцe Гарсија во писмо испратено до кандидатката за претседател на Европската комисија, Урсула ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Лидерот на социјалистите и демократите во Европскиот парламент, Ирaцe Гарсија во писмо испратено до кандидатката за претседател на Европската комисија, Урсула ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Лидерот на социјалистите и демократите во Европскиот парламент, Ирaцe Гарсија во писмо испратено до кандидатката за претседател на Европската комисија, Урсула ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Овие мисли се едни од најмоќните зборови од познатиот колумбиски писател. Те сакам, не поради тоа што си ти, туку поради тоа што сум кога сум покрај тебе. ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Раководството на ЖРК Вардар ја именуваше Драгана Ристова за нов шеф на стручниот штаб на „црвено-црните“. Таа на оваа функција го наследува актуелниот селектор ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Маурицио Сари на пресот кога беше претставен за нов тренер на Јувентус го прашале за стилот, а тој рекол: „Облеката за време на натпреварите? Ќе разговараме со ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пред педесетина години, од 15 до 18 август, 1969 година, беше одржан култниот музички фестивал „Вудсток“ кој во голема мера го промени светот, генерално. Мајл ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Компанијата за филмови за возрасни Girls Do Porn се соочува со тужба за измама, погрешно наведување и лажно претставување поради онлајн објавување и продажба ...
  сите 2 | | | веќе видена