Гардијан

  во

  Лука Модриќ ја освои наградата за најдобар фудбалер на Светското првенство во Русија, и е еден од фаворитите за „златната топка“ оваа сезона. Њукасл јунајтед ...
  сите 76 | | | веќе видена

  И понатаму не се смируваат страстите после она што се случуваше на натпреварот помеѓу Валенсија и Јувентус. Јувентус на гостински терен запиша победа против ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Ирската влада целосно го прими износот кој што Европската комисија им нареди на Apple да го уплатат поради даноците и каматите. Станува збор за вртоглава сума ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во ирската државна каса пристигнаа 14-те милијарди евра од данокот и каматите кои што мораше да ги плати технолошкиот гигант Apple, но Ирците се жалат на тоа, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во ирската државна каса пристигнаа 14-те милијарди евра од данокот и каматите кои што мораше да ги плати технолошкиот гигант Apple, но Ирците се жалат на тоа, ...
  сите 21 | | | веќе видена