Галичник

  во

  Рајчица е мало село со само неколку жители. На само два километри од Дебар, Република Македонија на надморска висина од околу 700 метри, сместено на самиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пепа Димитрова е македонска артистка, која неодамна ја промовираше својата најнова песна. Покрај промоцијaта на новата песна, со неа поразговаравме и за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Неколку настани што го обележаа денешниот ден 19 октомври 1216.- Умрел англискиот крал Џон Без Земја, младиот син на Хенри II, кој во 1215 година морал да ја ...
  | | веќе видена

  Репортажа на Горан Паук, новинар од Шибеник: Интересно е дека во Скопје, Охрид, Маврово, Галичник, Јанче, никој не сака отворено да зборува за референдумот. Ни ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Охрид, 27. септември 2018 (ИНПРЕС) – Хотелите „Unique“ и „Силекс“, како и проф. д-р Науме Мариноски од Факултетот за туризам во Охрид се меѓу најуспешните на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Започна најголемата кампања за патувања во државава – Дестинација: Македонија , која ја реализира водечкиот сајт за групни попусти и воедно лидер во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Познатиот дебарски манастир „Св. Ѓорѓи Победоносец“, кој се наоѓа во селото Рајчица, на околу два километра од градот утре посебно ќе чествува. Така е секогаш ...
  сите 12 | | | веќе видена