Галичица

  во

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Поради појава на магла намалена е видливоста од 50 до 100 метри во Кичево, Битола, ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 148 | | | веќе видена

  После долго време, Македонија се најде во 30-те најдобри дестинации за патување за 2019 според анкетата на National Geographic. Македонија нема излез на море, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Неодамнешните вести за долготрајниот спор на Македонија со Грција го свртија вниманието кон малата балканска нација, пишува во најновото издание на „Нешнл ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Национална географија неодамна ја предложи Македонија како една од 28 дестинации за најдобрите патувања во 2019 година. Земјата ја опишаа со кратки неколку ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Без разлика дали Македонците на крајот ќе го стават „Северна” пред името на нивната земја, неодамнешните вести за овој долготраен спор со Грција го подигнаа ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Врнежи од снег со послаб интензитет има во Скопје, Петровец, граничен премин Табановце, на Попова Шапка, Павлешенци и на планинскиот превој Ѓавато. Сообраќајот ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Врнежи од снег со послаб интензитет има во Скопје, Петровец, граничен премин Табановце, на Попова Шапка, Павлешенци и на планинскиот превој Ѓавато. Сообраќајот ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Охрид, 14. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Ќе следуваат партиски консултации, разговори и носење одлуки од органите на партијата. Сепак не можам да исклучам моја ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот. Врнежи од снег со променлив ...
  сите 196 | | | веќе видена