Галеријата

  во

  Електричните автомобили стануваат сè подобри и попристапни и најверојатно во блиска иднина ќе ја преземат штафетата на мобилноста од дизелите. Екипата на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На прославата од 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна во Париз во музејот „Орсе“ покрај македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов и неговата ...
  сите 15 | | | веќе видена

  „Хексагон“ е новиот инспиративен предизвик на дизајнерката Јованка Јанкоска, филигрански осмислен и на оваа трета самостојна и прва меѓународна изложба. Со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Светската премиера новиот X5 ја доживеа пред неколку месеци во Спартанбург, Јужна Каролина, европската во Париз пред еден месец, а вчера тој беше претставен и ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Далеку е попозната по скоро два милиони следбеници колку што има на Инстаграм отколку по кошаркарските способности, за што секако дел од заслугата оди и на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Бразилската манекенка и ангелот на Викторија со најдолг стаж, вчера ја прошета модната писта за последен пат со крилјата на грбот. На вчерашната ревија на ...
  сите 9 | | | веќе видена