Галатасарај

  во

  Италијанска Џенова, каде настапува нашиот Горан Пандев е тимот кој „на секоја месечина“ менува тренери. Чудната работа на раководството на клубот кој доста ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Италијанска Џенова, каде настапува нашиот Горан Пандев е тимот кој „на секоја месечина“ менува тренери. Чудната работа на раководството на клубот кој доста ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Италијанска Џенова, каде настапува нашиот Горан Пандев е тимот кој „на секоја месечина“ менува тренери. Чудната работа на раководството на клубот кој доста ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Италијанска Џенова, каде настапува нашиот Горан Пандев е тимот кој „на секоја месечина“ менува тренери. Чудната работа на раководството на клубот кој доста ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Старото скопско дерби меѓу Шкупи и Вардар на Чаир од 13 часот е во фокусот на вниманието во 14. рунда од домашното првенство. Двете екипи по долг период се во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Легендарниот напаѓач го одигра последниот меч, Феникс загуби од Луисвил со 1:0 во финалето на плеј-офот од американскиот УСЛ куп. Дрогба најдобрите денови ги ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Поранешниот напаѓач на Челзи, Дидие Дрогба, стави крај на богатата фудбалска кариера. Тој во последниот свој дуел за Феникс загуби од Луисвил со 1:0 во во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Oва и тоа како би можело да влијае на текот на првенството. За брутална тепачка, следат брутални казни! Токму со оваа мисла се водеше Фудбалскиот сојуз на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дербито меѓу Фенербахче и Галатасарај заврши со тепачка, а фудбласкиот сојуз на Турција ги казни актерите во масовниот инцидент од минатата недела.Двете екипи ...
  сите 3 | | | веќе видена