Габриел

    во

    Горан Пандев е марка во Италија и благодарение најмногу на популарниот Ил Мачедоно, Македонија се наоѓа на 27-мата позиција според бројот на постигнати голови ...
    | | веќе видена | слични

    Најголемиот романски фудбалер на сите времиња, Георге Хаџи ја почна тренерската кариера директно како селектор на Романија, но ниту таму, ниту подоцна во ...
    сите 14 | | | веќе видена