Фулам

  во

  Селекцијата на Србија ја оправда улогата на фаворит и славеше над Црна Гора со 2-1 во денешниот меч од Лигата на нации. Меѓутоа оваа победа на Србите можеше да ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Србија и по вторпат ја победи Црна Гора во меч од четвртата група од Ц сегментот, вечерва во Белград со 2:1 и е на еден чекор до пласман во полуфиналето во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  По освоената титула во Премиер лигата со тимот на Лестер, Клаудио Раниери сега повторно се врати да работи во Англија. Италијанскиот стратег е назначен за нов ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Новиот менаџер на Фулам, Италијанецот Клаудио Раниери на своите играчи им вети дека ќе ги чести во „Мекдоналдс“, по секој натпревар на кој тимот нема да прими ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Новиот менаџер на Фулам, Италијанецот Клаудио Раниери на своите играчи им вети дека ќе ги чести во „Мекдоналдс”, по секој натпревар на кој тимот нема да прими ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Клаудио Раниери неодамна се врати во Премиер лигата на клупата на Фулам каде што го наследи Србинот Славиша Јокановиќ, кој имаше разочарувачки резултати од ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Новиот менаџер на Фулам, Италијанецот Клаудио Раниери на своите играчи им вети дека ќе ги чести во „Мекдоналдс“, по секој натпревар на кој тимот нема да прими ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Клаудио Раниери го подготвува својот нов тим Фулам за продолжението од сезоната во Премиер лигата, во кое главен мотив на лондонскиот клуб е обезбедувањето ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Клаудио Раниери денеска ја имаше својата промоција како менаџер на Фулам и воедно ја одржа првата прес-конференција по потпишувањето на договорот со клубот, а ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Новиот менаџер на Фулам, Клаудио Раниери, ќе добие бонус од 1 милион евра ако успее да го спаси од испаѓање малиот лондонски клуб. Италијанецот беше назначен ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Легендарниот француски тренер, Арсен Венгер, ја одбил понудата да седне на клупата на последнопласираниот тим во Премеир лигата, Фулам. Челниците на клубот од ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Се уште ништо не е загубено за тимот од Кревин Котиџ, италијанскиот стратег на клупата на таа екипа ќе дебитира на домашен терен против Саутемптон, а веднаш ...
  сите 46 | | | веќе видена