Фукушима

  во

  Организаторите на Летните олимписки игри (ЛОИ) 2020 во Токио го претставија олимпискиот факел дизајниран според мотивите на цветот од познатата јапонска цреша. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Котлети од лосос од опасната радиоактивна зона на Фукушима во Јапонија означена како ФАО 67 се продаваат во некои од маркетите во државата, тврдат граѓани за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Јапонија на осмата годишнина од трагедијата им оддаде почит на жртвите од земјотресот и цунамито што ја предизвикаа нуклеарната катастрофа во Фукушима. Точно ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Јапонија на осмата годишнина од трагедијата им оддаде почит на жртвите од земјотресот и цунамито што ја предизвикаа нуклеарната катастрофа во Фукушима. Точно ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На денешен ден - 11 март 11 март 2019 1544.- Во Соренто бил роден Торквато Тасо, италијански поет. Се сметал за најголем италијански поет во периодот меѓу ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Јапонски суд нареди да се исплати отштета од 3,4 милиони евра на луѓето кои морале да ги напуштат своите домови во североисточна Јапонија по хаваријата во ...
  сите 8 | | | веќе видена