Фросина

  во

  Пратеничката од редовите на СДССМ по гласањето, Фросина Ременски за промена на уставното име на државата дрско и безобразно со навреди до граѓаните одговори на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  ,,Без патетики молам ! Најголем дел од оние кои кукаат, лелекаат, колнат, проколнуваат и плачат на тоа што никогаш не умрело, ниту пак ќе умре, можеби никогаш ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фросина Ременски се огласи на Фејсбук по изгласувањето уставни измени. Без патетики молам ! Најголем дел од оние кои кукаат, лелекаат, колнат, проколнуваат и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Апелационите судии Лидија Димчевска, Суад Алиу и Афрдита Шеху Асани ја укинале пресудата на Основниот суд Скопје 2 кој утврди одговорност за сторена клевета ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Апелационите судии Лидија Димчевска, Суад Алиу и Афрдита Шеху Асани ја укинале пресудата на Основниот суд Скопје 2 кој утврди одговорност за сторена клевета ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Апелационите судии Лидија Димчевска, Суад Алиу и Афрдита Шеху Асани ја укинале пресудата на Основниот суд Скопје 2 кој утврди одговорност за сторена клевета ...
  сите 9 | | | веќе видена

  5 јануари 2019 911.- Во манастирот „Свети Наум“, на брегот на Охридското Езеро, умрел Наум Охридски, познат како Свети Наум Охридски Чудотворец, еден од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пишува: Фросина Митрушева Шарената револуција беа илјадници анонимуси како мене, не врзани за ниту едно стадо кое се нарекува партија, кои веруваа во нормални ...
  сите 15 | | | веќе видена

  „Нешто многу лично и шарено“ - од Фросина Митрушева, активистка за човекови права и една од најпопуларните професорки во средните училишта во Македонија ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Денеска беше промовиран новиот дрес на машката ракометна репрезентација на Македонија. Фото: Фросина Насковиќ/МИА
  сите 89 | | | веќе видена

  Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава против ексдиректорката на СУГС „Никола Карев“ во Скопје, Елизабета Марковска-Ставревска, за ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава против ексдиректорката на СУГС „Никола Карев“ во Скопје, Елизабета Марковска-Ставревска, за ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Апсолутно сметам дека не треба да има никакви дополнителни привилегии за пратениците, вели пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Влатко Ѓорчев. Според него, Македонија е ...
  сите 32 | | | веќе видена