Фронт

  во

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изрази поддршка и ветување дека со новиот закон спортските обложувалници ќе се дислоцираат на 3 километри од институциите, верските ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изрази поддршка и ветување дека со новиот закон спортските обложувалници ќе се дислоцираат на 3 километри од институциите, верските ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Идејата и барањето за дислокација на спортските кладилници, казината кои што ги бараат од Движењето против коцкање , доби поддршка и од лидерот на ДУИ, Али ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Изложбата на фотографии „Париски перспективи“ на македонскиот уметник Роберт Јанкулоски, ќе биде отворена в четврток на 24 јануари, во 18 часот, во просториите ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Изложбата на фотографии „Париски перспективи“ на македонскиот уметник Роберт Јанкулоски, ќе биде отворена в четврток на 24 јануари, во 18 часот, во просториите ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Протестен марш по повод годишнината од убиството на опозицискиот политичар Оливер Ивановиќ, синоќа се одржа на улиците во Белград, протестантите бараа да се ...
  сите 19 | | | веќе видена

  На денешен ден 17 јануари 2019 395.- Умрел византискиот (римски) цар Теодосиј Први, наречен Теодосие Велики, кој владеел од 379 до 392 година, кога успеал да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Промените кои се неопходни за да фатиме чекор со европските стандарди се толку длабоки и сеопфатни, би рекол дури драматични, што бараат широк национален ...
  | | веќе видена

  На крајот од одбележувањето на стогодишнината од Првата светска војна случајно беше открен гробот на француската медицинска сестра Маргарит де Гутиерм на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На крајот од одбележувањето на стогодишнината од Првата светска војна случајно беше открен гробот на француската медицинска сестра Маргарит де Гутиерм на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На денешен ден - 16 јануари 16 јануари 2019 1547.- Кнезот Иван Четврти, во историјата познат како Иван Грозни, во Москва бил крунисан за руски цар. За време ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Балканската ракометна легенда, Веселин Вујовиќ иако не е присутен со својата Словенија на мундијалот во Германија и Данска тој често деновите е во центарот на ...
  сите 16 | | | веќе видена