Фрчкоски

  во

  Не е некоја голема тајна за многумина дека веќе потпишаниот Договор за решение на грчко-македонскиот спор за името Македонија е „скоцкан“ (Зоран Димитровски) ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Храброста е карактерно својство достојно за почит. Conditio sine qua non за политичка фигура од голем формат. Наспрема неа, колебливоста е одлика на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пред некој ден ѝ се обрати на нашата јавност екс-претседателот на РМ Бранко Црвенковски кој му даде јасна поддршка на претстојниот референдум. Иако некои ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пишува Тодор ПЕТРОВ На 25 мај 2018 година, на 1ТВ, го исслушавме Љубомир Фрчкоски со експозе за велепредавството на името на државата и идентитетот на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Уставниот суд во среда ќе ја разгледува одлуката за распишување референдум. Одлуката се најде на дневен ред откако пред повеќе од еден месец Левица поднесе ...
  сите 189 | | | веќе видена

  Од своето појавување во политиката името на Љубомир Фрчкоски е поврзано со скандали, криминал, насилства врз студентки, документи за негово кодошење, јавни ...
  сите 10 | | | веќе видена

  „Добро е што Бранко Црвенковски го поддржал референдумот и се изјаснил дека ќе гласа „ЗА“. Мене не ми се допаѓа тонот на пораката која во себе содржи ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Професорот Фрчкоски вечерва го коментираше и ставот на поранешниот претседател Црвенковски кој во изјава за медиумите рече дека го поддржува референдумот и на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Зошто во јавноста го нема најгласниот интелектуалец поддржувач на владата на Зоран Заев? Повеќе од 20 дена откако започна неформалната кампања за референдумот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Владата на Македонија од 1991 година е прва влада на тогашната Социјалистичка Република Македонија избрана по воведувањето на политичкиот плурализам и по ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Погазен е Уставот, потпишан е договор со кој Македонија е ставена во положба на потчинетост, референдумот е незаконски, владата прави кривично дело со трошење ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Референдумот е незаконски, Владата прави кривично дело што финансира кампања со јавни пари, а Договорот со Грција ја става Македонија во потчинета положба со ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Референдумот е незаконски, Владата прави кривично дело што финансира кампања со јавни пари, а Договорот со Грција ја става Македонија во потчинета положба со ...
  сите 26 | | | веќе видена