Франсоа Оланд

  во

  Алексис Ципрас призна дека сака решението за спорот со Македонија да биде негово "најубаво наследство" Појавувајќи се пред четири години на европската ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Договорот од Преспа е процес кој заслужува да биде награден, вели добитничката на Нобеловата награда за мир во 2015 година, Уидед Бушамауи, која утре лично ќе ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Многумина во Европа ја претставија убедливата победа на Емануел Макрон на француските претседателски избори, како „нова зора“, во која Стариот континент доби ...
  сите 156 | | | веќе видена