Франко

  во

  Големата италијанска и светска актерка, легендарната Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс, вчера попладне пристигнаа во Македонија, соопштија од ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Големата италијанска и светска актерка, легендарната Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс, денеска во попладневните часови пристигнаа во ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Ватикан го прифати барањето на бискуп од Индија да биде привремено ослободен од своите свештенички должности, откако полицијата го испрашува втор ден по ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Ватикан го прифати барањето на бискуп од Индија да биде привремено ослободен од своите свештенички должности, откако полицијата го испрашува втор ден по ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Ватикан го прифати барањето на бискуп од Индија да биде привремено ослободен од своите свештенички должности, откако полицијата го испрашува втор ден по ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Ватикан го прифати барањето на бискуп од Индија да биде привремено ослободен од своите свештенички должности, откако полицијата го испрашува втор ден по ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Во Јужна Америка се играат натпреварите од четвртфиналето на Копа Либертадорес, а една од тие битки е онаа меѓу аргентинските прволигаши Индепендиенте и Ривер ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Не е никаква новина ако наново биде забележано дека оваа година е посебна за ОСТЕН уметност на хартија и воопшто за ликовната уметност и македонската култура. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Шпанските пратеници изгласаа остатоците од покојниот диктатор Франциско Франко, да се ексхумираат од мaвзолејот во кој се наоѓаат над илјада жртви од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Планот за ексхумација на Франко го поделило шпанското општество. Шпанските пратеници гласале денес дека остатоците на покојниот диктатор Франциско Франко ќе се ...
  сите 12 | | | веќе видена