Франкфурт

  во

  Одредени германски медиуми пишуваат дека Баерн Минхен нема намера да издвои 42 милиони евра за да го откупи договорот на Хамес, наместо тоа, преферира нешто ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Според денешното издание на „Кикер", Баерн Минхен планира голема реконструкција по крајот на сезоната, „Баварците" со 200 милиони евра ќе го освежуваат ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Најновата вест поврзана со оваа тематика доаѓа од Париз и говори за скорото „бркање“ на автомобилите кои согоруваат нафта, оние постарите, од поширокото ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во германскиот град Франкфурт на реката Мајна дојде до истекување на хлороводна киселина, а надлежните поради претпазливост апелираат до населението да не ги ...
  сите 12 | | | веќе видена