Францускиот

  во

  Откако последните неколку произведени примероци завршија на дното на морето , при потонување на транспортниот брод, што ги превезувал кон Бразил, Порше ќе ја ...
  сите 4 | | | веќе видена

  ЕУ се согласи да го одложи Брегзит само до 22 мај, а не до 30 јуни, како што бараше Британија, но под услов британскиот парламент наредната недела да го усвои ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Францускиот Сенат денеска побара од Јавното обвинителство да покрене обвиненија против тројца блиски на претседателот на Франција, Емануел Mакрон, поради лажно ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Одлуката на францускиот претседател Емануел Макрон да се распоредат војници за да помогнат во одржувањето на безбедноста за време на протестите на Жолтите ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Во пресрет на Самиот на ЕУ, Франција повика на единство и координација меѓу земјите членки на Унијата за кинескиот проект на „Новиот пат на свилата“, особено ...
  сите 10 | | | веќе видена