Франческо

  во

  Туристите и верниците кои ја посетуваат базиликата Сан Џовани во Рим овој Велигден имаат единствена можност да ги видат, но и да се искачат по Светите скалила, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Туристите и верниците кои ја посетуваат базиликата Сан Џовани и Латерно во Рим ја имаат оваа единствена можност за Велигден да ги видат, но исто така и да ги ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Туристите и верниците кои ја посетуваат базиликата Сан Џовани во Рим овој Велигден имаат единствена можност да ги видат, но и да се искачат по Светите скалила, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Туристите и верниците што ја посетуваат базиликата „Сан Џовани“ во Рим овој Велигден имаат единствена можност да ги видат, но и да се искачат по Светите ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најдобар! Најплатен! Најбогат! Секако и најпосакуван. Сите го сакале неговото внимание и сите го посакувале него, од спонзори па до жени. Но, за разлика од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Милан и неговите фудбалери Тиемуе Бакајоко и Френк Кеси беа казнети вкупно 86.000 евра за држењето на дресот на дефанзивецот на Лацио, Франческо Ачерби како ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Милан и неговите фудбалери Тиемуе Бакајоко и Френк Кеси беа казнети вкупно 86.000 евра за држењето на дресот на дефанзивецот на Лацио, Франческо Ачерби како ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Познати се казните за случувањата по натпреварот меѓу Милан и Лацио кој го добија росонерите со 1-0, а кој имаше и „трето полувреме“. Италија Кеси и Бакајоко ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Познати се казните за случувањата по натпреварот меѓу Милан и Лацио кој го добија росонерите со 1-0, а кој имаше и „трето полувреме“. Кеси и Бакајоко избегнаа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претседателот на Италијанската фудбалска федерација (ФИГЦ), Габриеле Гравина побара казна за Тиемуе Бакајоко и Френк Кеси за покажувањето непочитување кон ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Претседателот на Италијанската фудбалска федерација (ФИГЦ), Габриеле Гравина, побара казна за Тиемуе Бакајоко и Френк Кеси за покажувањето непочитување кон ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Престојот на Џулијан Асанж во еквадорската амбасада во Лондон се покажало како мнгу скап собир, а покрај тоа и со своето ексцентрично однесување го нервирал ...
  сите 112 | | | веќе видена