Франческо

  во

  Иконата на Рома, Франческо Тоти прогори за инцидентот од 2010 кога во финалето од Купот на Италија доби црвен картон поради тоа што го удри Марио Балотели.Пред ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Франческо Тоти се отвори на многу теми во ексклузивното интервју кое го направи за „Ла Република“, а бидејќи истото беше објавено во два дела, денеска топ тема ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Легендарниот капитен на Рома, Франческо Тоти кој денес е дел од стручниот штаб на клубот во интервју за римската „Република“ се потсети на веројатно неговиот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Франческо Тоти се отвори на многу теми во ексклузивното интервју кое го направи за „Ла Република“, а бидејќи истото беше објавено во два дела, денеска топ тема ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Франческо Тоти ќе наполни 42 години наредниот четврток, а за истиот ден ја има закажано помоцијата на совјата автобиографија во која се очекува да открие многу ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Реал Мадрид одигра спектакуларен натпревар синоќа против Рома и сосема заслужено славеше над италијанскиот тим до 3:0, пресметка во која „кралевите“ постигнаа ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Легендарниот фудбалер Рома, Франческо Тоти се присети на периодот кога во своите редови сакаше да го донесе претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез. Не ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Мечот во Мадрид ќе го суди Холанѓанецот Бјорн Кујперс, а тренерите на двата тима Лопетеги и Ди Франческо одлучија со кои 11. фудбалери ќе настапат од првата ...
  сите 16 | | | веќе видена