Франц

  во

  Додека светските лидери се собираа во Париз на одбележувањето на стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, две лица се најдоа во Грац. Тие се ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Франц Рејман откри две неделна формула на учење, со која многу брзо и едноставно можете да го совладате учењето на германскиот јазик. Многумина сакаа оваа ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Измина повеќе од еден век од почетокот на тогаш, а и денес, една од најкрвавите војни во историјата на човештвото, Првата светска војна. Денес, над еден век по ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Додека светските лидери се собрале во Париз на одбележувањето на стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, две лица се нашле во Грац. Тие се ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Додека светските лидери се собрале во Париз на одбележувањето на стогодишнината од завршувањето на Првата светска војна, две лица се нашле во Грац. Тие се ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Со почетокот на следната 2019-та, се навршуваат 50 години од сезоната во која Баерн Минхен за првпат го кренал пехарот во германската Бундеслига. Пред половина ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Охрид, 31. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Во рамките на програмата Еразмус +, а како дел од проектот „Младите во акција“, ОСУ „Св. Климент Охридски” реализираше ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Корисниците од улиците „4“, „6“ и „7“ во село Батинци утре од 9:00 до 15:00 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Од 9:00 до 11:00 часот без ...
  сите 61 | | | веќе видена