Фрајбург

  во

  По подолга пауза Македонија ќе има свој претставник во најсилното германско првенство, во овој случај тоа е нашиот млад репрезентативец Дарко Чурлинов . ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд и Борусија Менхенгладбах ќе го играат дербито на првото коло во новата сезона во Бундеслигата што ќе почне на 18. септември. На „Сигнал Идуна ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Единаесет обвинети денеска добија казни за групно силување на 18-годишно девојче во Фрајбург, во јужна Германија, по судењето што траеше повеќе од една година. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Единаесет обвинети денеска добија казни за групно силување на 18-годишно девојче во Фрајбург, во јужна Германија, по судењето што траеше повеќе од една година. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Единаесет обвинети денеска добија казни за групно силување на 18-годишно девојче во Фрајбург, во јужна Германија, по судењето што траеше повеќе од една година. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Единаесет обвинети денеска добија казни за групно силување на 18-годишно девојче во Фрајбург, во јужна Германија, по судењето што траеше повеќе од една година. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Децата се помалку заразни од нивните родители и со тоа сигурно помалку го поттикнуваат ширењето на коронавирусот, покажаа првичните резултати од студијата ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Поранешниот германски шампион Вердер Бремен го избегна претпоследното место на табелата во Бундеслигата и ќе игра бараж за опстанок, откако попладнево во ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Поранешниот германски шампион Вердер Бремен го избегна претпоследното место на табелата во Бундеслигата и ќе игра бараж за опстанок, откако попладнево во ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси забележа две асистенции во натпреварот од 32. коло на Ла Лига со Селта Виго (2:2). И во двата случаи Аргентинецот ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Поранешниот германски шампион Вердер Бремен го избегна претпоследното место на табелата во Бундеслигата и ќе игра бараж за опстанок, откако попладнево во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Баерн Минхен во голем стил ја заврши сезоната во Бундеслигата. Рекордната 30-та титула Баварците ја крунисаа со убедливи 4-0 на гостувањето кај Волфсбург, за ...
  сите 114 | | | веќе видена