ФОТО

  во

  Жена од Приштина била казнета со 100 евра од полициски службеник, бидејќи таа се смеела гласно на јавно место и тоа по полноќ. Аида Гаши на Фејсбук напишаа ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја прошири власта на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На местото на несреќата каде загина 47-годишниот Владимир Булат од Белград, се појавила и неговата поранешна сопруга, со која имал малолетен син, пренесува „ ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Вчера кај базата на „Македонија пат“-Гевгелија, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „мерцедес атего“ со скопски регистарски ознаки, ...
  сите 113 | | | веќе видена

  За тазе мајките многу е важно млекото и доењето, а постојат намирници кои лекарите и нутриционистите ги забрануваат во тој период. Секое овошје има минерали и ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Сијамски близнаци кои биле споени со главите, успешно се раздвоени во Лондон после неколку операции кои вкупно траеле 55 часа. Двегодишните сестри од Пакистан ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Популарната пејачка денес ужива во славата ширум светот, а за деталите од дамното минато, како и за односот со таткоѝ никогаш не зборува. Родителите на Мадона ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во 2018 година Крушево за 50% ги зголемило туристичките ноќевања. Ова беше соопштено од Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот, а од Општина Крушево ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во силна експлозија на гас во Крајстчрч, каде што пред четири месеци имаше смртоносни напади во две џамии, повредени се шест лица, а десетици жители се ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Лицето кое го подметна пожарот во студиото за анимација во Кјото, во кој загинаа најмалку 33 лица, рече дека го сторил тоа од одмазда. Според 41-годишниот ...
  сите 75 | | | веќе видена