ФОТО

  во

  Пожар избувнал попладнево во затворот Идризово.Од полицијата потврдуваат дека кај нив е пријавен пожар во затворот околу 14 часот, а според пријавата опожарена ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Партизан и Црвена Звезда откако го одиграа вечното дерби во српската лига и заврши без победник, сепак целата спортска јавност во нашиот северен сосед говори ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Партизан и Црвена Звезда откако го одиграа вечното дерби во српската лига и заврши без победник, сепак целата спортска јавност во нашиот северен сосед говори ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Имено, не го вари секој организмот глутенот на ист начин, а науката докажа дека ова е еден вид на интолеранција. Доколку имате проблем да сварите глутен, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Шефовите на држави учесници во Процесот Брдо-Бриони, претседателите на Хрватска и Словенија, Колинда Грабар Китаровиќ и Борут Пахор, премиерот на Бугарија ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Сериите и филмовите за Пипи снимани се сега веќе далечната 1969 и 1970 година, но дури и денешните тинејџери занаат за кого станува збор, со оглед дека во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Неверојатната желба за преживување го одбележа живото на малата Маја Мерхи, која е родена без нозе. За неа и нејзиното семејство тој физички недостаток не беше ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поранешната американска тенисерка Стефани Рајс овие денови минува низ најлошата трагедија која може да му се случи на еден човек. Таа остана без своите две ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Познатата базилика на шпанскиот архитект Антонио Гауди, „Саграда фамилија“ во Барселона, која е под заштита на УНЕСКО, се гради без надзор од надлежните, кои ...
  сите 8 | | | веќе видена

  (Фото: Ацо Ангеловски во средина) „Лево од мене слушнав наредба – убијте ги! Масата одеднаш тргна кон нас. Бидејќи не можевме физички да ги спречиме, го ...
  сите 281 | | | веќе видена

  Играчот на Реал Мадрид и капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ ги живее најдобрите денови во кариерата. Откако со Русија освои сребро на ...
  сите 226 | | | веќе видена

  Неверојатната желба за преживување го одбележа живото на малата Маја Мерхи, која е родена без нозе. За неа и нејзиното семејство тој физички недостаток не беше ...
  сите 9 | | | веќе видена