ФОТО

  во

  Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун испрати специјален подарок за својот јужнокорејски колега Мун Џаеи Ин, голем број ретки печурки Macutake, соопшти ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од Неготино повторно го повика премиерот Зоран Заев на ТВ-дуел. Мицкоски ги сподели на Фејсбук ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Љубов и страст – Алан Мекфадијен е фотограф од Шкотска. Тој се занимава со фотографирање на диви животни. За да направи совршени фотографии му требале 6 ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пред почетокот на мечот од второто коло во лигата на шампионите вардарци ветија дека нема да го потценат противникот и максимално подгоѕтвени влегоа во дуелот ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Доколку вие успеете брзо да ги пронајдете сите лица, тогаш може да се пофалите со исклучителен талент за детектирање на детали. Тоа пак покажува дека мозокот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еден од најтрофејните играчи на Ливерпул и икона на “Редсите”, кој во клубот ги доживеал најубавите, но и најтешките моменти на екипата во историјата, во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Бен Тавернети неодамна претставил превртени фармерки како дел од ‚‚Unravel Project” линијата, а тие направиле вистинска бура во модниот свет. Изгледаат ...
  | | веќе видена