ФОТО

  во

  Владата го враќа негарантираниот долг во пресметката на јавниот долг. Ова е предвидено во измените и дополнувањата на Законот за јавен долг што е во собраниска ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Јаболкопроизводителите од Преспа денеска протестираат на магистралниот пат Ресен – Битола, кај Макази. Протестот доаѓа по состанокот на иницијативниот одбор на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Одрони синоќа создадоа големи проблеми за учесниците во сообраќајот на патниот правец Кочани- Делчево. Возачи кои синоќа доцна се враќаа од Скопје кон Делчево ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Јаболкопроизводителите од Преспа денеска протестираат на магистралниот пат Ресен – Битола, кај Макази. Протестот доаѓа по состанокот на иницијативниот одбор на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Одрони синоќа создадоа големи проблеми за учесниците во сообраќајот на патниот правец Кочани- Делчево. Возачи кои синоќа доцна се враќаа од Скопје кон Делчево ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Мауро Икарди пред неколку денови остана без капитенската лента во Интер, а сагата околу неговата ситуација во клубот продолжува. Многумина за сето тоа ја ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Одрони синоќа создадоа големи проблеми за учесниците во сообраќајот на патниот правец Кочани- Делчево. Возачи кои синоќа доцна се враќаа од Скопје кон Делчево ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Ванчо Ристов е единствениот кондураџија кој остана во Штип да пркоси на одумирањето на чевларскиот занает и воопшто на занаетчиството во градот. Ристов (58) во ...
  | | веќе видена

   Тие се светски познати по точноста и беспрекорната хигиена, но и ентериерот е нешто сосема поинакво од она на кое сме навикнати. Во Јапонија железничката ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Скопје, 17 февруари 2019 (МИА) – Владата го враќа негарантираниот долг во пресметката на јавниот долг. Ова е предвидено во измените и дополнувањата на Законот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Од осамостојувањето, во Македонија се случија неколку авионски несреќи, но и природни катастрофи со голем број жртви. Последната, сообраќајната несреќа кај ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пејачката Мајли Сајрус сподели на социјалните мрежи досега невидени фотографии од нејзината венчавка со австралискиот актер Лијам Хемсворт. Двојката се венчаше ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Светската пејачка Џенифер Лопез го изненади своето момче Алекс Родригез за Денот на вљубените со подарок вреден 22.000 евра. Џеј Ло на Алекс решила да му купи ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Анета Мицевска или на публиката позната како Анета Молика е во среќен брак со музичарот од нејзината група Џими. Тие се повеќе од 17 години во брак, а нивната ...
  сите 3 | | | веќе видена