ФОТО

  во

  Се добива впечаток дека Западот не ги научи лекциите од „украинската трагедија“, па постојат упорни обиди Балканот да се претвори во уште едно воено упориште ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Кејт Меклур останала без гориво таа вечер и не знаела што да прави и каде да се јави. Бездомникот Џони и купил кантичка со бензин и се погрижил безбедно да ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Талија Соди не старее. Актерката, која кај нас е позната по улогата на „Росалинда“, привлекуваше погледи на црвениот тепих на доделувањето на Латино Греми ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Министерката Радмила Шекеринска во посета на касарната во Ѓорче Петров, во моментот кога пристигна најголемата пратка на нови гуми за армиските возила од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Груевски избега во Будимпешта да бара азил. Со денови е ѕвезда на социјалните мрежи. Сериозната ситуација, ќе не дотепа од смеење. Сосе твитовите, па фустанот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Луксузниот хотел кој ќе биде отворен во вторникот во Шангај им нуди на гостите со длабок џеб шанса за многу „длабок сон“. Хотелот „Intercontinental Shanghai ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Една од последните луксузни резиденции во Њујорк, претставува светло архитектонско ремек-дело од златниот век во Америка, излегува на аукција за 50 милиони ...
  | | веќе видена

  Охрид, 16. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Со многу насмеани детски лица, супер забава со тимот на Супер радио и Детски маски Охрид, денес во Градинката „Јасна ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Бројот на жртви во катастрофалните пожари кои изминативе недели ја зафатија северна Каролина порасна на 63, додека 630 луѓе се водат како исчезнати, рекол ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Аргентинската подморница „Сан Хуан“, која пред една година исчезна со 44 членови на екипажот, е пронајдена во длабочините на Атлантскиот Океан, соопшти Воената ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Што се однесува до дизајнот, попривлечен од ова неможе да биде, ако ги земеме во предвид функциите, на корисникот му овозможува удобна позиција за дремка, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Некаде пред полноќ, вчеравечер започнаа сеќавањата за Милан Младеновиќ и култната ЕКВ. На сцената во МКЦ, во Скопје, се беше како низ временска машина. ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Унгарија му помага на поранешниот македонски премиер Никола Груевски под притисок од Русија. Ова беше објавено во интервју за Бугарското национално радио oд ...
  сите 363 | | | веќе видена