ФОТО

  во

  Неверојатната желба за преживување го одбележа живото на малата Маја Мерхи, која е родена без нозе. За неа и нејзиното семејство тој физички недостаток не беше ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешната американска тенисерка Стефани Рајс овие денови минува низ најлошата трагедија која може да му се случи на еден човек. Таа остана без своите две ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Познатата базилика на шпанскиот архитект Антонио Гауди, „Саграда фамилија“ во Барселона, која е под заштита на УНЕСКО, се гради без надзор од надлежните, кои ...
  сите 8 | | | веќе видена

  (Фото: Ацо Ангеловски во средина) „Лево од мене слушнав наредба – убијте ги! Масата одеднаш тргна кон нас. Бидејќи не можевме физички да ги спречиме, го ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Играчот на Реал Мадрид и капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ ги живее најдобрите денови во кариерата. Откако со Русија освои сребро на ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Неверојатната желба за преживување го одбележа живото на малата Маја Мерхи, која е родена без нозе. За неа и нејзиното семејство тој физички недостаток не беше ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Амбасадорката на Велика Британија во Македонија, Рејчел Галовеј, која од јули ја презеде службата во Скопје се сретна со екипата на САКАМДАКАЖАМ.МК на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Пред четири дена, Стефани Рајс, поранешна американска професионална тенисерка, добила повик од кој се плаши секој родител. Нејзините две деца, Харисон (15) и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Наградата „Пушкаш“ која ја доби Мохамед Салах на вчерашната церемонија „Бест“ на ФИФА се уште ја бранува фудбалската јавност која не се сложува со изборот за ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Анабела Атијас овие денови минува низ голема животна драма, додека нејзината ќерка Луна Џогани, која се наоѓа во реалното шоу "Задруга 2" не може да замисли ...
  сите 3 | | | веќе видена