ФОТО

  во

  Фото: МИАМинистерството за внатрешни работи покренало пет постапки за говор на омраза на социјалните мрежи, во врска со сообраќајната несреќа што се случи кај ...
  сите 71 | | | веќе видена

  На Инстаграм, Џорџо Кјелини почна да го следи сега веќе поранешниот капитен на Интер, Мауро Икарди па дел од фановите ова го протолкуваа како сигнал за можен ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Изгледа го добивме првиот најдобар доказ дека на релација Икарди – Јувентус нешто се случува. Мауро Икарди не го продолжил својот договор со Интер, а после се ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Фото: АрхиваПолицијата привела дваесетгодишно момче, кое се обидело да ограби маркет во Скопје.Во полицијата, вчера попладне било пријавено дека Д.К. откако ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Вчера тимот на Бате Борисов направи огромно изненандување во Лигата на Европа и го порази тимот на Арсенал со 1:0 во рамките од 1/16 финалето во ова ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Имав повреди на главата и низ целото тело, меѓутоа немав внатрешно крварење. Бев свесен цело време - рече првиот пациент кој даде изјава, Абдулбахри Исмаили. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Фото: OCHA/Gemma ConnellЖените и девојчињата и понатаму страдаат од високо ниво на сексуално насилство поврзано со конфликтот во Јужен Судан, иако ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Maуро Икарди се уште не го продолжил договорот со „Нероаѕурите“, а после тоа што се случуваше пред два дена тешко и дека ќе се случи. Икарди ја изгуби ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Откако пред почетокот на седмицата се појави фотографија од студентскиот дом „Пелагонија“, каде на еден простор беше собран голем отпад, истото се случува и со ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Фото: Pixabay „Довербата се гради со години, но можете да ја изгубите за само еден час/ден”, ова ми го кажа Загорка, мојата класна уште кога бев 4-то ...
  сите 2 | | | веќе видена