ФОТО

  во

  Швајцарски истражувачи од лозанскиот ЕПФЛ институт и ЕТХ Цирих создадоа микророботи, коишто можат автоматски да го менуваат обликот и да го прилагодуваат ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Капарите растат како грмушка на бреговите на Средоземното море, но можат да се најдат на речиси сите јадрански острови. Познати се по многу лековити својства и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Капарите растат како грмушка на бреговите на Средоземното море, но можат да се најдат на речиси сите јадрански острови. Познати се по многу лековити својства и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Филип боледуваше од акутна миелобластна леукемија. По трансплантацијата тој е во одлична здравствена состојба, насмеан и полн енегрија. Веќе размислува како да ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американската пејачка и актерка Џенифер Лопез (49) е страстна за вежбање, а најновите јавни појавувања повторно ги привлекоа фановите. На излегување од салата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Јелена Карлеуша очигледно не може да спие поради скандалот кој и се случи со Огњен Врањеш, откако во јавноста испливаа фотографии, пораки и информации дека зад ...
  сите 218 | | | веќе видена

  Една навивачка на Јувентус, Елена Ди Мартино имаше мала незгода во текот на мечот против Киево.Во текот на загревањето пред натпреварот, Кристијано Роналдо ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Македонскиот второлигаш Тетекс ги стартуваше зимските подготовки со неколку прволигашки засилувања. „Текстилците“ се наоѓаат на последната позиција на табелата ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Полјак, за кој се претпоставува дека е под дејство на наркотици, нападнал тројца полицајци на улица во Холандија. Иако тие му возвратиле на ударите, тој како ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фото: Pixabay Триесет и шестгодишната Дивна Војновска веќе трет ден е на своето работно место во амбуланта на хрватскиот остров Хвар, пренесуваат тамошните ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Во тек е операција за пребарување и спасување на фудбалерот Сала, која вклучува два хеликоптери и неколку бродови. Откриени се метални предмети кои можат да ...
  сите 201 | | | веќе видена

  Филип боледуваше од акутна миелобластна леукемија. По трансплантацијата тој е во одлична здравствена состојба, насмеан и полн енегрија. Веќе размислува како да ...
  сите 4 | | | веќе видена