Форс

  во

  Полицијата ги уапси сите пратеници на Демократискиот фронт и уште четири лица во Црна Гора, откако беше усвоен контроверзниот закон за слобода на вероисповед и ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама Меланија на Бадник прво присуствуваа на миса во баптистичка црква, а потоа празникот го прославија со ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Работнички, наставници и други работници во францускиот аеродром денес се приклучија на штрајкот на национално ниво, бидејќи синдикатите го засилија притисокот ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Братот на сопругата на Абу Бакр ал-Багдади, озлогласениот лидер на Исламска држава кој е убен во воена акција на американските воени сили на 25 октомври, даде ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Генерал-потполковникот Скот Хауел, командант на Заедничката команда за посебни операции во Форт Браг бил клучното лице во планирањето на драматичната операција ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Овој текст првично е објавен на форумот на ИТ.мк од корисникот со псевдоним „vlavot“. Ако имате прашање, сугестија или пофалба може да ги упатите и директно ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Генерал-потполковникот Скот Хауел, командант на Заедничката команда за посебни операции во Форт Браг бил клучното лице во планирањето на драматичната операција ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Охрид, 26. септември 2019 (ИНПРЕС) – Денеска во Охрид се одржа 26-от состанок на Работната група на Центарот за спроведување на законот на Југоисточна Европа ...
  сите 79 | | | веќе видена