Форс

  во

  Она што се очекуваше со месеци денеска и официјално е потврдено, Ленс Строл потпиша за Форс Индија и во следната сезона ќе му биде тимски колега на Серхио ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Досегашниот возач на Вилијамс, 19-годишниот Канаѓанец Ленс Строл потпиша повеќегодишен договор со тимот на Форс Индија, преземајќи го местото на Естебан Окон ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Полјакот Роберт Кубица следната сезона ќе биде пилот на Вилијамс на местото на Русинот Сергеј Сироткин, објави прес-службата на тимот. Претходно, Вилијамс го ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Полјакот Роберт Кубица следната сезона ќе биде пилот на Вилијамс на местото на Русинот Сергеј Сироткин, објави прес-службата на тимот. Претходно, Вилијамс го ...
  сите 22 | | | веќе видена