Форс

  во

  Братот на сопругата на Абу Бакр ал-Багдади, озлогласениот лидер на Исламска држава кој е убен во воена акција на американските воени сили на 25 октомври, даде ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Генерал-потполковникот Скот Хауел, командант на Заедничката команда за посебни операции во Форт Браг бил клучното лице во планирањето на драматичната операција ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Овој текст првично е објавен на форумот на ИТ.мк од корисникот со псевдоним „vlavot“. Ако имате прашање, сугестија или пофалба може да ги упатите и директно ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Генерал-потполковникот Скот Хауел, командант на Заедничката команда за посебни операции во Форт Браг бил клучното лице во планирањето на драматичната операција ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Охрид, 26. септември 2019 (ИНПРЕС) – Денеска во Охрид се одржа 26-от состанок на Работната група на Центарот за спроведување на законот на Југоисточна Европа ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Американското воено воздухопловство „Ер форс“ тестираше т.н. хиперсонична санка која може да се движи со брзини и до 10.000 километри на час. Со ова, може да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Од нападите на 11 септември поминаа 18 години. Сеќавањата на денот кога во само неколку часа загинаа скоро 3.000 луѓе и понатаму се живи, а сега се на едно ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп стави на социјалните мрежи драматична фотографија од молња која удира директно во претседателскиот авион, што го присили да ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп вчера изјави дека ќе го задржи потпретседателот Мајк Пенс за свој кандидат, кога во ноември следната година ќе ја бара ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп вчера изјави дека ќе го задржи потпретседателот Мајк Пенс за свој кандидат, кога во ноември следната година ќе ја бара ...
  сите 18 | | | веќе видена