Форбс

  во

  Били Форбс од Алабама, во својот двор пронашол змија, па одлучил да ја застерла со сачмерка. Во таа прилика ѝ ја разнел главата, па ја ставил во задниот дел на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Коосновачот на Salesforce,com Марк Бениоф и неговата сопруга го купија американскиот весник „Тајм“, само осум месеци откако беше продаден на американската ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Сакам да живеам во успешна држава, каде што ќе има среќни луѓе, затоа континуирано ја надоградувам комплетно нашата компанија, инвестирам во сите сектори и се ...
  сите 19 | | | веќе видена